Licensed to PrimeTime Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 8/21/2016 01:47 PM
                       2015 Senior Olympics - 8/21/2016                        
                             Homestead High School                             
                                    Results                                    
 
Event 20  W50 1500 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Soisson, Susan           W50 IN                    11:09.57  
      2:03.13 (2:03.13)  5:03.40 (3:00.28)  8:07.21 (3:03.81) 11:09.57 (3:02.36)
  2 Coyle, Jaculin           W54 WI                    11:55.15  
      2:18.74 (2:18.74)  5:30.18 (3:11.45)  8:41.54 (3:11.36) 11:55.15 (3:13.61)
 
Event 20  W65 1500 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Winkler, Alice           W65 WI                    15:07.65  
      2:56.12 (2:56.12)  7:03.13 (4:07.01) 11:08.72 (4:05.60) 15:07.65 (3:58.93)
 
Event 20  W80 1500 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wahba, Grace             W80 WI                    16:55.58  
      3:21.22 (3:21.22)  7:53.32 (4:32.10) 12:25.44 (4:32.12) 16:55.58 (4:30.14)
 
Event 19  M60 1500 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tom, Berg                M60 WI                    10:09.70  
      2:01.56 (2:01.56)  4:37.96 (2:36.40)  7:20.02 (2:42.06) 10:09.70 (2:49.69)
  2 Williams, Allen          M60 WI                    10:25.48  
      1:59.61 (1:59.61)  4:46.53 (2:46.92)  7:34.04 (2:47.51) 10:25.48 (2:51.45)
 
Event 19  M65 1500 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Winkler, Ronald          M65 WI                    10:14.38  
      2:05.75 (2:05.75)  4:51.24 (2:45.49)  7:32.23 (2:40.99) 10:14.38 (2:42.16)
  2 Devaney, Michael         M66 AZ                    10:30.11  
      2:05.08 (2:05.08)  4:53.49 (2:48.42)  7:42.81 (2:49.33) 10:30.11 (2:47.31)
  3 Brien, Jim               M65 WI                    12:12.25  
      2:21.58 (2:21.58)  5:38.82 (3:17.24)  8:57.13 (3:18.31) 12:12.25 (3:15.12)
 
Event 19  M70 1500 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Constant, Terrence       M74 WI                    15:20.90  
      2:56.40 (2:56.40)  7:07.91 (4:11.51) 11:09.76 (4:01.86) 15:20.90 (4:11.14)
 
Event 19  M75 1500 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Reimer, Leonard          M75 WI                    14:32.00  
      2:54.57 (2:54.57)  6:56.30 (4:01.74) 10:34.99 (3:38.69) 14:32.00 (3:57.01)
 
Event 19  M80 1500 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dubois, Alfred           M80 WI                    11:26.20  
      2:14.92 (2:14.92)  5:19.46 (3:04.54)  8:25.24 (3:05.79) 11:26.20 (3:00.96)
  2 Smith, William           M80 WI                    18:35.73  
      3:33.45 (3:33.45)  8:34.58 (5:01.13) 13:35.01 (5:00.43) 18:35.73 (5:00.73)
 
Event 22  W50 50 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Capati, Carmel           W51 WI                        8.56   2 
 
Event 22  W55 50 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Loyd, Susan              W58 MN                        8.35   2 
 
Event 22  W60 50 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jackson, Carole          W62 IL                        9.57   2 
  2 Fetterer, Aina           W60 WI                       11.50   2 
  3 Obrien, Sandra           W63 WI                       13.98   2 
 
Event 22  W70 50 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Berkley, Kathryn         W70 WI                        9.14  
  2 jolley, noreen           W73 WI                       13.61  
 
Event 22  W75 50 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Studnicka, Noreen        W77 WI                       14.80  
 
Event 22  W85 50 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Forbes, Doris            W85 WI                       16.09  
 
Event 22  W90 50 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Reinhard, Agnes          W91 WI                       30.27  
 
Event 21  M50 50 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Raab, Paul               M54 IL                        7.12   5 
  2 Brudnak, Mark            M50 WI                        7.73   5 
 
Event 21  M55 50 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fitzgerald, Michael      M56 IA                        6.80   5 
  2 Heff, Mark               M58 WI                        7.43   5 
  3 Meyer, Bryan             M56 WI                        7.46   5 
  4 St Louis, Randal         M57 WI                        7.92   5 
  5 Love, Walter             M56 WI                        7.94   5 
 
Event 21  M60 50 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Simmert, Robert          M60 IL                        7.45   4 
  2 Krawiec, Steve           M62 WI                        8.16   4 
  3 Tom, Berg                M60 WI                        8.36   4 
 
Event 21  M65 50 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Riewer, Peter            M68 WI                        7.93   3 
  2 Ripp, Marvin             M67 WI                        8.86   3 
  3 Schuster, Neal           M68 WI                        9.16   3 
  4 Doby, Gregory            M65 WI                        9.53   4 
 -- Benrud, Michael          M69 WI                          FS   4 
 
Event 21  M70 50 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Milewski, Paul           M72 WI                        7.50   3 
  2 Hall, Josef Brud         M71 IL                        7.83   2 
  3 Banks, Acklen            M71 WI                        8.54   2 
  4 Mason, Gary              M73 WI                        9.13   2 
  5 Saulnier, Peter          M73 WI                        9.33   3 
  6 Constant, Terrence       M74 WI                        9.83   2 
  7 Bolan, Mike              M74 WI                       10.18   2 
 
Event 21  M75 50 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Matheis, Albert          M78 IL                        8.96   1 
  2 Rasmussen, Elroy         M76 WI                        9.18   2 
  3 Malik, Gunter            M78 WI                       10.08   2 
  4 Reimer, Leonard          M75 WI                       11.62   2 
 
Event 21  M80 50 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jankovich, William       M83 WI                        9.02  
  2 Langenfeld, Tom          M81 MN                        9.22  
  3 Tangora, Martin          M80 IL                        9.64  
  4 Carlson, Kes             M84 IA                       12.26  
 
Event 21  M85 50 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hoeppner, Donald         M85 WI                       11.33  
 
Event 1  W50 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jeffries, Kelly          W51 IL                       15.60   2 
  2 Capati, Carmel           W51 WI                       16.62   2 
 
Event 1  W55 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Loyd, Susan              W58 MN                       15.62   2 
 
Event 1  W60 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jackson, Carole          W62 IL                       18.60   2 
  2 Fetterer, Aina           W60 WI                       24.15   2 
  3 Obrien, Sandra           W63 WI                       25.75   2 
 
Event 1  W65 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Duhlstine Feeney, Corky  W65 IL                       19.58   2 
 
Event 1  W70 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Berkley, Kathryn         W70 WI                       18.32  
  2 jolley, noreen           W73 WI                       28.23  
 
Event 1  W75 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Studnicka, Noreen        W77 WI                       33.37  
 
Event 1  W85 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Forbes, Doris            W85 WI                       34.85  
 
Event 1  W90 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Reinhard, Agnes          W91 WI                     1:00.19  
 
Event 2  M50 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Raab, Paul               M54 IL                       13.57   6 
  2 Brudnak, Mark            M50 WI                       14.84   6 
 
Event 2  M55 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fitzgerald, Michael      M56 IA                       12.42   6 
  2 Meyer, Bryan             M56 WI                       13.89   5 
  3 Love, Walter             M56 WI                       15.07   5 
  4 St Louis, Randal         M57 WI                       15.56   5 
 
Event 2  M60 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Simmert, Robert          M60 IL                       13.97   5 
  2 Wolf, Leon               M61 WI                       14.59   4 
  3 Zahn, Robert             M62 WI                       14.86   4 
  4 Tom, Berg                M60 WI                       16.12   5 
  5 Krawiec, Steve           M62 WI                       16.82   4 
 
Event 2  M65 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Druckrey, Stan Druckrey  M68 WI                       14.64   4 
  2 Riewer, Peter            M68 WI                       14.89   4 
  3 Winzenried, Mark         M67 WI                       16.16   3 
  4 Schuster, Neal           M68 WI                       17.63   3 
 
Event 2  M70 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Milewski, Paul           M72 WI                       14.09   2 
  2 Hall, Josef Brud         M71 IL                       14.53   2 
  3 Banks, Acklen            M71 WI                       16.55   3 
  4 Saulnier, Peter          M73 WI                       18.24   2 
  5 Mason, Gary              M73 WI                       19.31   3 
  6 Constant, Terrence       M74 WI                       19.82   2 
 
Event 2  M75 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rasmussen, Elroy         M76 WI                       18.86   2 
  2 Malik, Gunter            M78 WI                       19.85   1 
  3 Reimer, Leonard          M75 WI                       22.93   2 
 -- Schwengel, Gary          M77 WI                         DNF   2 
 
Event 2  M80 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jankovich, William       M83 WI                       18.20  
  2 Tangora, Martin          M80 IL                       19.02  
  3 Carlson, Kes             M84 IA                       28.68  
 
Event 2  M85 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Harry             M86 IL                       16.67  
  2 Hoeppner, Donald         M85 WI                       23.80  
 
Event 9  W60 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hinkes, MaryAnne         W60 WI                     6:35.11  
       1:12.515 (1:12.515)        2:58.483 (1:45.969)        4:47.769 (1:49.286)
       6:35.105 (1:47.336)
 
Event 9  W65 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hintermeister, Shari     W67 IA                     9:54.29  
       1:54.273 (1:54.273)        4:36.172 (2:41.899)        7:17.255 (2:41.083)
       9:54.288 (2:37.033)
 
Event 9  W70 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Marya             W71 IL                     9:34.36  
       1:45.676 (1:45.676)        4:20.186 (2:34.510)        6:57.506 (2:37.320)
       9:34.359 (2:36.853)
 
Event 10  M50 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hoops, Kyle              M54 WI                     5:53.40  
       1:07.807 (1:07.807)        2:45.556 (1:37.749)        4:24.403 (1:38.848)
       5:53.396 (1:28.993)
 
Event 10  M55 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Loch, Thomas             M59 IA                     5:58.31  
       1:05.487 (1:05.487)        2:42.862 (1:37.375)        4:22.999 (1:40.138)
       5:58.303 (1:35.305)
  2 St Louis, Randal         M57 WI                     8:17.77  
       1:36.502 (1:36.502)        3:53.729 (2:17.228)        6:12.523 (2:18.795)
       8:17.766 (2:05.243)
 
Event 10  M60 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Horanoff, Paul           M61 WI                     5:19.19  
           58.847 (58.847)        2:23.657 (1:24.810)        3:53.939 (1:30.282)
       5:19.182 (1:25.243)
  2 Amadon, Bill             M63 WI                     5:50.35  
       1:02.969 (1:02.969)        2:37.286 (1:34.318)        4:14.154 (1:36.869)
       5:50.344 (1:36.190)
  3 Williams, Allen          M60 WI                     6:00.19  
       1:04.080 (1:04.080)        2:43.742 (1:39.662)        4:27.380 (1:43.639)
       6:00.182 (1:32.802)
  4 Tom, Berg                M60 WI                     6:34.84  
       1:18.673 (1:18.673)        3:05.812 (1:47.139)        4:54.730 (1:48.919)
       6:34.837 (1:40.108)
 
Event 10  M65 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kesling, Greg            M65 WI                     6:24.58  
       1:13.460 (1:13.460)        2:58.762 (1:45.302)        4:44.373 (1:45.612)
       6:24.572 (1:40.199)
  2 Sperzel, George          M65 IL                     6:53.14  
       1:14.627 (1:14.627)        3:07.482 (1:52.855)        5:03.509 (1:56.028)
       6:53.139 (1:49.630)
  3 Morgan, Keevan           M66 IL                     7:13.27  
       1:17.052 (1:17.052)        3:12.116 (1:55.065)        5:13.652 (2:01.536)
       7:13.270 (1:59.619)
  4 ahrens, michael          M66 IL                     7:18.22  
       1:18.054 (1:18.054)        3:12.966 (1:54.912)        5:14.842 (2:01.876)
       7:18.212 (2:03.370)
 
Event 10  M70 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Porter, James            M70 WI                     6:30.59  
       1:14.173 (1:14.173)        2:59.112 (1:44.939)        4:45.130 (1:46.019)
       6:30.586 (1:45.456)
  2 Alexander, Klaren        M73 WI                     6:46.08  
       1:18.167 (1:18.167)        3:11.150 (1:52.983)        5:02.140 (1:50.990)
       6:46.077 (1:43.938)
 
Event 10  M75 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Reimer, Leonard          M75 WI                    11:43.76  
       1:57.374 (1:57.374)        5:17.099 (3:19.725)        8:17.393 (3:00.295)
      11:43.753 (3:26.360)
 
Event 10  M80 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, William           M80 WI                    17:37.34  
       3:11.974 (3:11.974)        7:57.933 (4:45.959)       12:44.156 (4:46.223)
      17:37.336 (4:53.180)
 
Event 3  W50 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jeffries, Kelly          W51 IL                       33.29  
  2 Capati, Carmel           W51 WI                       36.13  
 
Event 3  W55 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Loyd, Susan              W58 MN                       32.66  
 
Event 3  W60 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jackson, Carole          W62 IL                       39.33  
  2 Fetterer, Aina           W60 WI                       59.74  
 
Event 3  W85 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Forbes, Doris            W85 WI                     1:31.88  
 
Event 4  M50 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Raab, Paul               M54 IL                       28.46   6 
  2 Paris, Tom               M54 WI                       30.06   6 
  3 Brudnak, Mark            M50 WI                       32.11   6 
 
Event 4  M55 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fitzgerald, Michael      M56 IA                       25.33   5 
  2 Meyer, Bryan             M56 WI                       28.99   4 
  3 Schwieterman, Joe        M57 IL                       29.07   5 
  4 Love, Walter             M56 WI                       32.06   5 
  5 St Louis, Randal         M57 WI                       36.98   5 
 
Event 4  M60 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wolf, Leon               M61 WI                       29.64   4 
  2 Tom, Berg                M60 WI                       33.44   4 
  3 Black, David             M64 MN                       38.43   4 
 
Event 4  M65 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Druckrey, Stan Druckrey  M68 WI                       31.04   3 
  2 Riewer, Peter            M68 WI                       31.97   3 
  3 Winzenried, Mark         M67 WI                       32.88   3 
  4 Feldhausen, Jerry        M65 WI                       33.80   4 
  5 Sperzel, George          M65 IL                       35.14   3 
  6 Ripp, Marvin             M67 WI                       38.65   3 
  7 ahrens, michael          M66 IL                       40.05   4 
 
Event 4  M70 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Milewski, Paul           M72 WI                       30.39   2 
  2 Banks, Acklen            M71 WI                       36.05   2 
  3 Saulnier, Peter          M73 WI                       42.44   2 
 
Event 4  M75 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Malik, Gunter            M78 WI                       49.54   1 
  2 Reimer, Leonard          M75 WI                       54.13   2 
 
Event 4  M80 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tangora, Martin          M80 IL                       40.98  
  2 Jankovich, William       M83 WI                       41.84  
  3 Carlson, Kes             M84 IA                       56.21  
 
Event 4  M85 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Harry             M86 IL                       36.08  
  2 Hoeppner, Donald         M85 WI                       57.01  
 
Event 7  W60 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hinkes, MaryAnne         W60 WI                     3:23.89  
       1:37.650 (1:37.650)        3:23.890 (1:46.240)
 
Event 7  W65 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hintermeister, Shari     W67 IA                     5:12.05  
       2:32.511 (2:32.511)        5:12.048 (2:39.538)
 
Event 7  W70 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Marya             W71 IL                     4:47.49  
       2:19.206 (2:19.206)        4:47.486 (2:28.280)
 
Event 8  M50 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hoops, Kyle              M54 WI                     2:54.79   2 
       1:24.042 (1:24.042)        2:54.781 (1:30.739)
 
Event 8  M55 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Loch, Thomas             M59 IA                     2:59.10   2 
       1:24.605 (1:24.605)        2:59.091 (1:34.486)
  2 St Louis, Randal         M57 WI                     3:39.19   2 
       1:51.444 (1:51.444)        3:39.182 (1:47.739)
 
Event 8  M60 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Amadon, Bill             M63 WI                     2:45.44   2 
       1:18.141 (1:18.141)        2:45.432 (1:27.292)
  2 Stephens, Gary           M64 WI                     4:03.25   2 
       1:50.058 (1:50.058)        4:03.249 (2:13.192)
 
Event 8  M65 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Murphy, Paul             M69 IL                     2:56.92  
       1:23.255 (1:23.255)        2:56.911 (1:33.656)
  2 Kesling, Greg            M65 WI                     3:10.30  
       1:34.847 (1:34.847)        3:10.297 (1:35.450)
  3 Sperzel, George          M65 IL                     3:27.16  
       1:41.137 (1:41.137)        3:27.160 (1:46.023)
  4 ahrens, michael          M66 IL                     3:41.96  
       1:43.664 (1:43.664)        3:41.958 (1:58.295)
 
Event 8  M70 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alexander, Klaren        M73 WI                     3:24.57  
       1:42.200 (1:42.200)        3:24.567 (1:42.368)
  2 lazzari, peter           M74 IL                     4:12.83  
       2:03.542 (2:03.542)        4:12.828 (2:09.286)
 
Event 8  M75 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Reimer, Leonard          M75 WI                     6:16.15   2 
       2:56.869 (2:56.869)        6:16.144 (3:19.275)
 
Event 8  M80 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, William           M80 WI                     9:25.33  
       4:32.207 (4:32.207)        9:25.327 (4:53.120)
 
Event 5  W50 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jeffries, Kelly          W51 IL                     1:18.31  
 
Event 5  W55 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Loyd, Susan              W58 MN                     1:14.24  
 
Event 5  W60 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hinkes, MaryAnne         W60 WI                     1:36.31  
 
Event 5  W65 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hintermeister, Shari     W67 IA                     2:28.84  
 
Event 6  M55 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fitzgerald, Michael      M56 IA                     1:00.61   3 
  2 Meyer, Bryan             M56 WI                     1:08.73   3 
  3 Snowden, Michael         M59 WI                     1:13.76   3 
  4 Loch, Thomas             M59 IA                     1:17.66   3 
  5 St Louis, Randal         M57 WI                     1:29.36   3 
 
Event 6  M60 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cherry, Mike             M62 MN                     1:07.55   2 
  2 Tom, Berg                M60 WI                     1:21.03   2 
  3 Stephens, Gary           M64 WI                     1:32.07   2 
 
Event 6  M65 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Murphy, Paul             M69 IL                     1:14.20   2 
  2 Winzenried, Mark         M67 WI                     1:14.24   1 
  3 Feldhausen, Jerry        M65 WI                     1:19.03   2 
  4 ahrens, michael          M66 IL                     1:19.75   2 
  5 Kesling, Greg            M65 WI                     1:26.22   1 
  6 Sperzel, George          M65 IL                     1:26.76   2 
  7 Ripp, Marvin             M67 WI                     1:34.30   1 
 
Event 6  M70 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Milewski, Paul           M72 WI                     1:18.10  
  2 Grosh, Ron               M74 WI                     1:35.02  
 
Event 6  M75 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Reimer, Leonard          M75 WI                     2:37.08  
 
Event 6  M80 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tangora, Martin          M80 IL                     1:49.21  
  2 Jankovich, William       M83 WI                     1:58.76  
 
Event 11  W55 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Jill              W55 WI                       1.15m  
 
Event 11  W65 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Duhlstine Feeney, Corky  W65 IL                       1.00m  
  2 Schaub, Mary             W69 IL                       0.95m  
 
Event 12  M55 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roberts, Mark            M57 IA                       1.55m  
  2 St Louis, Randal         M57 WI                       1.35m  
 
Event 12  M60 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Watry, Jeffrey           M61 WI                       1.40m  
  2 McLaughlin, Kevin        M60 WI                       1.40m  
  3 Zahn, Robert             M62 WI                       1.35m  
  4 Wolf, Leon               M61 WI                       1.30m  
  5 Black, David             M64 MN                       1.25m  
 
Event 12  M65 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sobel, Richard           M67 IL                       1.40m  
  2 Pollack, Harvey          M66 WI                       1.30m  
  3 Schuster, Neal           M68 WI                       1.05m  
 
Event 12  M70 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 beck, duncan             M74 WI                       1.10m  
  2 Rasner, James            M72 IL                       1.05m  
  3 Breese, Lewis            M70 IL                       1.00m  
  4 Tetzlaff, Harold         M71 WI                       1.00m  
  5 Schaub, William          M72 IL                       0.95m  
 
Event 12  M75 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Crass, Roger             M75 WI                       0.90m  
 -- Reimer, Leonard          M75 WI                          NH  
 
Event 12  M80 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Langenfeld, Tom          M81 MN                       1.20m  
  2 Hedgcock, Frank          M80 WI                       1.05m  
  3 Jankovich, William       M83 WI                       1.00m  
  4 Tangora, Martin          M80 IL                       0.95m  
 
Event 12  M85 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hoeppner, Donald         M85 WI                       0.90m  
 
Event 12  M90 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wambach, William T Wamba M91 WI                       1.05m  
  2 Naslund, Richard         M91 WI                       0.80m  
 
Event 13  W50 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Virden, Kimberly         W54 WI                     9-04.50  
 
Event 13  W60 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fetterer, Aina           W60 WI                     6-08.50  
 
Event 13  W65 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Duhlstine Feeney, Corky  W65 IL                     8-03.50  
 
Event 13  W85 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Forbes, Doris            W85 WI                     3-09.00  
 
Event 14  M55 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 St Louis, Randal         M57 WI                    13-02.50  
  2 Meyer, Bryan             M56 WI                    12-08.00  
  3 Coyle, James             M55 WI                    10-04.00  
 
Event 14  M60 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Simmert, Robert          M60 IL                    15-03.50  
  2 Watry, Jeffrey           M61 WI                    13-07.00  
  3 Black, David             M64 MN                    13-03.00  
  4 Krawiec, Steve           M62 WI                    13-00.00  
  5 Cunningham, James        M61 WI                    11-08.00  
 
Event 14  M65 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Morgan, Keevan           M66 IL                    12-06.25  
  2 Pollack, Harvey          M66 WI                    11-09.00  
  3 Schuster, Neal           M68 WI                    11-01.25  
  4 Ripp, Marvin             M67 WI                     9-09.00  
 
Event 14  M70 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tetzlaff, Harold         M71 WI                    10-06.00  
  2 Rasner, James            M72 IL                    10-00.00  
  3 beck, duncan             M74 WI                     9-03.50  
  4 Mason, Gary              M73 WI                     8-01.00  
  5 Constant, Terrence       M74 WI                     6-10.00  
 
Event 14  M75 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Matheis, Albert          M78 IL                    11-00.00  
  2 Rasmussen, Elroy         M76 WI                     9-04.00  
  3 Malik, Gunter            M78 WI                     7-07.00  
  4 Reimer, Leonard          M75 WI                     7-01.00  
 
Event 14  M80 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jankovich, William       M83 WI                    10-04.00  
  2 Tangora, Martin          M80 IL                     8-02.00  
  2 Hedgcock, Frank          M80 WI                     8-02.00  
 -- Smith, William           M80 WI                        FOUL  
 
Event 14  M85 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hoeppner, Donald         M85 WI                     7-04.00  
 
Event 14  M90 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wambach, William T Wamba M91 WI                     5-10.50  
 
Event 15  W50 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Virden, Kimberly         W54 WI                      23.63m  
  2 Sears, Sharon            W53 IL                      22.67m  
  3 Haack, Lisa              W54 WI                      19.52m  
 
Event 15  W55 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ducat, Kathy             W55 WI                      15.77m  
  2 Tetzlaff, Clemencia      W58 WI                      12.41m  
 
Event 15  W60 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carey, Karen             W63 WI                      16.52m  
  2 Obrien, Sandra           W63 WI                      10.98m  
  3 Fetterer, Aina           W60 WI                       8.56m  
 
Event 15  W65 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schaub, Mary             W69 IL                      14.87m  
 
Event 15  W70 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Platis, Mary Lou         W70 IN                      15.21m  
 
Event 15  W75 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nordentoft, Bonnie       W76 WI                      14.52m  
 
Event 15  W80 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wolowicz, Janice         W84 WI                       8.31m  
  2 Smith, Paula             W82 WI                       7.52m  
 
Event 15  W85 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Forbes, Doris            W85 WI                       8.16m  
 
Event 15  W90 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Reinhard, Agnes          W91 WI                       6.71m  
 
Event 16  M50 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pennington, Willis       M54 MI                      37.17m  
 
Event 16  M55 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Coyle, James             M55 WI                      27.69m  
 
Event 16  M60 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Menzhuber, Michael       M64 WI                      44.73m  
  2 Shrader, Daniel          M64 WI                      44.02m  
  3 Zahn, Robert             M62 WI                      35.29m  
  4 Cunningham, James        M61 WI                      30.59m  
 
Event 16  M65 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ripp, Marvin             M67 WI                      30.00m  
  2 Schuster, Neal           M68 WI                      23.97m  
  3 Morgan, Keevan           M66 IL                      16.78m  
 
Event 16  M70 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Breese, Lewis            M70 IL                      25.51m  
  2 Mintken, Richard John    M72 MI                      24.59m  
  3 Berninger, Robert        M71 WI                      23.44m  
  4 beck, duncan             M74 WI                      21.93m  
  5 Schaub, William          M72 IL                      20.27m  
  6 Constant, Terrence       M74 WI                      20.20m  
  7 Rasner, James            M72 IL                      16.40m  
 
Event 16  M75 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schwengel, Gary          M77 WI                      30.62m  
  2 Nordentoft, David        M75 WI                      28.45m  
  3 Crass, Roger             M75 WI                      22.68m  
  4 Cohen, Stephen           M77 IL                      20.63m  
  5 Matheis, Albert          M78 IL                      19.64m  
  6 Malik, Gunter            M78 WI                      18.18m  
  7 Reimer, Leonard          M75 WI                      17.58m  
 
Event 16  M80 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jankovich, William       M83 WI                      23.41m  
  2 Hedgcock, Frank          M80 WI                      17.87m  
  3 Smith, William           M80 WI                      10.82m  
 
Event 16  M85 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hoeppner, Donald         M85 WI                      15.24m  
 
Event 16  M90 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Naslund, Richard         M91 WI                      14.78m  
 
Event 17  W50 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Virden, Kimberly         W54 WI                       9.25m  
  2 Sears, Sharon            W53 IL                       9.15m  
  3 Haack, Lisa              W54 WI                       8.89m  
  4 Coyle, Jaculin           W54 WI                       5.18m  
 
Event 17  W55 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Loyd, Susan              W58 MN                       6.99m  
  2 Ducat, Kathy             W55 WI                       6.40m  
  3 Tetzlaff, Clemencia      W58 WI                       5.70m  
 
Event 17  W60 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jackson, Carole          W62 IL                       6.63m  
  2 Carey, Karen             W63 WI                       5.93m  
  3 Fetterer, Aina           W60 WI                       5.20m  
  4 Obrien, Sandra           W63 WI                       4.81m  
 
Event 17  W65 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schaub, Mary             W69 IL                       6.48m  
 
Event 17  W70 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Platis, Mary Lou         W70 IN                       5.60m  
 
Event 17  W75 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nordentoft, Bonnie       W76 WI                       5.53m  
 
Event 17  W80 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wolowicz, Janice         W84 WI                       3.66m  
  2 Smith, Paula             W82 WI                       3.63m  
 
Event 17  W85 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Forbes, Doris            W85 WI                       4.51m  
 
Event 17  W90 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Reinhard, Agnes          W91 WI                       3.56m  
 
Event 18  M50 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pennington, Willis       M54 MI                       9.31m  
 
Event 18  M55 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Coyle, James             M55 WI                      11.57m  
 
Event 18  M60 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shrader, Daniel          M64 WI                      13.25m  
  2 Watry, Jeffrey           M61 WI                      11.74m  
  3 Zahn, Robert             M62 WI                       9.89m  
  4 Cunningham, James        M61 WI                       8.53m  
 
Event 18  M65 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mulqueen, Patrick        M69 WI                       8.77m  
  2 Ripp, Marvin             M67 WI                       8.56m  
  3 Schuster, Neal           M68 WI                       5.70m  
 
Event 18  M70 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mintken, Richard John    M72 MI                      10.31m  
  2 Boiten, Gerry            M74 WI                       9.44m  
  3 Breese, Lewis            M70 IL                       9.34m  
  4 Tetzlaff, Harold         M71 WI                       9.18m  
  5 Vasholt, David           M73 WI                       8.73m  
  6 Berninger, Robert        M71 WI                       8.39m  
  7 Schaub, William          M72 IL                       8.11m  
  8 beck, duncan             M74 WI                       7.81m  
  9 Rasner, James            M72 IL                       7.50m  
 10 Constant, Terrence       M74 WI                       7.03m  
 
Event 18  M75 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schwengel, Gary          M77 WI                      10.38m  
  2 Crass, Roger             M75 WI                       9.06m  
  3 Matheis, Albert          M78 IL                       8.15m  
  4 Cohen, Stephen           M77 IL                       7.54m  
  5 Malik, Gunter            M78 WI                       6.71m  
  6 Reimer, Leonard          M75 WI                       5.15m  
 
Event 18  M80 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jankovich, William       M83 WI                       9.15m  
  2 Hedgcock, Frank          M80 WI                       8.63m  
  3 Smith, William           M80 WI                       6.30m  
 
Event 18  M85 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hoeppner, Donald         M85 WI                       6.60m  
 
Event 18  M90 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Naslund, Richard         M91 WI                       5.92m  
 
Event 29  M55 Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 St Louis, Randal         M57 WI                    27-08.00  
  2 Meyer, Bryan             M56 WI                    22-08.00  
 
Event 29  M60 Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Black, David             M64 MN                    25-04.00  
 
Event 29  M65 Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pollack, Harvey          M66 WI                    22-06.50  
 
Event 29  M70 Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tetzlaff, Harold         M71 WI                    20-07.50  
  2 Rasner, James            M72 IL                    18-02.50  
  3 beck, duncan             M74 WI                    18-02.00  
  4 Schaub, William          M72 IL                    16-09.00  
 
Event 29  M75 Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Matheis, Albert          M78 IL                    21-01.00  
  2 Reimer, Leonard          M75 WI                    15-00.00  
 
Event 29  M80 Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hedgcock, Frank          M80 WI                    19-05.00  
  2 Jankovich, William       M83 WI                    18-05.00  
 
Event 29  M85 Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hoeppner, Donald         M85 WI                    15-02.00  
 
Event 29  M90 Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wambach, William T Wamba M91 WI                    15-03.00  
 
Event 30  W65 Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Duhlstine Feeney, Corky  W65 IL                    19-01.00